Маріупольчанка Наталія Заблоцька – актриса народного театру “Театроманiя”

В театр ходять за новими потрясіннями та особливою атмосферою. Актори і актриси нерідко переступають через себе, щоб здивувати глядачів. Вони демонструють бездоганну драматургію, гумор і ті емоції, які в реальному житті їм не властиві. Про те, в якому ритмі живуть актори та як потрапити на сцену театру розповіла актриса народного театру “Театроманії” Наталія Заблоцька, пише mariupolchanka.com.ua.

З чого все розпочиналося

Народний театр “Театроманія” був заснований у 2011 році молодим режисером Антоном Тельбізовим. Основний напрям діяльності закладу – демонстрація соціальних проблем та пошук шляхів їх рішення. У репертуарі колективу є камерні і масштабні проекти, а також дотепні і провокаційні перформанси.

Наталія Заблоцька з дитинства любить театр, тому в 16 років вирішила спробувати свої сили в “Театроманії”. Юна маріупольчанка побувала всього на одному занятті та зрозуміла, що акторське мистецтво – не її профіль. Через 3 роки думка Наталії змінилася, як і особисті переваги в плані театру. Вона стала регулярно відвідувати заняття з акторської майстерності в “Театроманiї”.

Що ж побудило дівчину змінити свою точку зору? Все розпочалося з того, що Наталія в 19 років побувала на спектаклі “Створення”, який показував народний театр. Після цього майбутня актриса вирішила навчатися театральному мистецтву саме тут і продовжує робити це досі.

Дівчині не довелося довго проходити кастинг. В “Театроманії” був день відкритих дверей. Всіх бажаючих тут навчатися запросили до окремої кімнати і сказали, коли прийти на перше заняття.

Після школи у Наталії не було ніяких глобальних планів. За порадою близьких дівчина відучилася на теплотехніку. Професія виявилася Наталії не до душі, тому диплом був благополучно забутий. Зараз дівчина є студенткою Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського. Вона вважає, що в акторському мистецтві все залежить не лише від освіти, але й від самої людини. Артист повинен не тільки вивчати теорію, але й постійно практикуватися.

Наталія зізналася, що росла без батька. Її вихованням займалася мама. Саме вона підтримала доньку, коли та заявила про своє бажання стати актрисою театру. Інші ж члени сім’ї сприймали гру на сцені як своєрідне хобі, а не як повноцінну професійну діяльність.

Найскладніша, але найулюбленіша роль

Найкрутішим у своїй роботі молода актриса вважає зворотний зв’язок від глядачів. Улюбленим спектаклем дівчина називає “Гупешка”. Він присвячений проблемі домашнього насильства. Після спектаклю команда завжди отримує душевні і зворушливі відгуки.

Чому роль в улюбленому спектаклі стала для дівчини найскладнішої? У житті Наталія – смілива і сильна духом людина. У спектаклі їй дісталася роль жертви абьюзера. Дівчина сама запропонувала свою кандидатуру, чому режисер був дуже здивований і вражений.

Перші спектаклі пройшли дуже невдало, в основному, із-за Наталії, оскільки їй не вдавалося викликати у глядачів бажання підтримати героїню. Через деякий час актриса все ж таки змогла виплеснути ті емоції, які вона не проявляє в звичайному житті. Вищою похвалою Наталія Заблоцька вважає момент, коли після спектаклю до неї підійшла жінка і дала напуття про те, щоб вона ніколи не давала собою маніпулювати. Глядачка подумала, що дівчина у реальному житті теж слабохарактерна, але це зовсім не так!

Як проходить день акторки театру

Звичайний день Наталії проходить в такому режимі: вранці вона встає, вигулює собаку, лягає трохи поспати або йде на заняття йогою. Вдень у дівчини танці, ведення тренування, потім за розкладом репетиція в “Театроманії”. З 19:00 до 21:00 актриса йде ще на танцювальне тренування, але вже в якості учениці.

Наталія розповіла, що увесь вільний час присвячує вихованню собаки. Адже не так давно в сім’ї з’явився грізний та солідний різеншнауцер.

Незважаючи на напружений графік, дівчина не почуває себе втомленою людиною, проте признається, що на особисте життя катастрофічно бракує часу. Наталія вважає, що доки вона молода і повна енергії, потрібно вижати з життя максимум, оскільки в 40 і більше років бігати скрізь буде набагато складніше.

Кар’єра в рідному місті або за кордоном?

Подорожувати Наталія не любить, але іноді їздить до друзів у гості в різні міста України. Кращим з них дівчина вважає Львів, називаючи його вільним і молодіжним. Тут легко можна познайомитися з цікавими людьми на вулиці та випити разом чашку кави. Але жити і працювати у Львові Наталія не хоче. Дівчина дуже гармонійно почуває себе в Маріуполі та тільки тут бачить особисте зростання.

Побажаємо Наталії успіху, нових вдалих ролей і творчих злетів!