Шлях успіху засновниці «LENЬ. Coffee & Desserts», маріупольчанки-бізнесвумен Євгенії Стецької

Безсонні ночі, кавовий «передоз», сварки з друзями і інші «підводні камені». Засновниця LENЬ. Coffee & Desserts Євгенія Стецька, успішна молода маріупольчанка, розповіла, чого варто було відкриття власного кафе, і хто допоміг реалізувати мрію кавомана, пише mariupolchanka.

Кафе LENЬ. Coffee & Desserts відкрилося в листопаді минулого року. Але його історія почалася задовго до. Ідея створення власного кафе, де можна було б просто відпочити, на час втекти від проблем, провести час за чашкою кави, настільними іграми з друзями, переглядом кіно або просто усамітнитися з книгою, з’явилася давно.

Кавовий космос затягнув з головою

Після п’яти років навчання міжнародної економіки Женя працювала заступником керуючого в магазині непродовольчих товарів, і вже тоді почала мріяти про власну справу.

Євгенія завжди любила каву, але до певного моменту він був просто чорним напоєм, який іноді бадьорить, іноді гірчить. У якийсь момент дівчина захотіла просто для себе більше дізнатися про улюблений напій і поїхала на курси барісти від «Чашка school». Кавовий світ поглинув і затягнув з головою.

Вона почала свідомо пити каву, розуміючи, скільки праці і часу було витрачено, щоб хто-небудь міг насолодитися прекрасним напоєм. Дізналася, який шлях проходить кавове зерно. Народжуючись десь під жарким сонцем Ефіопії, кавові зерна дозрівають в ягодах, після чого витягуються, упорядковуються, калібруються, очищаються і роз’їжджаються по різних країнах. Далі їх чекає обсмажування, фасування, помел та тільки тоді приготування напою. Описати історію чашки кави в двох реченнях неможливо. Женя вчилася розрізняти кавові сорти по відтінку смаку, ноток післясмаку, переливам кольору і аромату.

Від кавового передозу до усвідомленого споживання

Від численних дегустацій у маріупольчанки навіть почався «кавовий передоз». У день вона могла спробувати більше 20 чашок еспрессо. Була, як наелектризована: могла сміятися, а через хвилину вже плакати. Це не найприємніший стан, так що Женя настійно просить так не робити. Зараз вона випиває 3-4 чашки хорошої кави на 100% арабіки і відчуває себе чудово. Дома кави не готує, але робочий день завжди починає з капучіно або альтернативи.

Повертаючись з кавових курсів, вже в поїзді вона вирішила – пора відкривати своє кафе. Чоловік підтримав ідею, і вони почали шукати відповідне приміщення. Завдання виявилося складнішим, ніж передбачалося.

Одні не підходили за конструктивними особливостями, інші за ціною. Приміщення, де зараз розташувалася LENЬ. Coffee & Desserts, спочатку взагалі не розглядалося. Раніше це був банк, а потім обмін валют. Бентежив довгий коридор при вході, але потім дівчина почала робити замальовки і зрозуміла, що це те, що потрібно. Уздовж довгого коридору розмістили дерев’яний стіл. Стіну прикрасили фотографіями гостей і важливих дрібниць. Знімки для фотосушки відбирають з інстаграмів гостей. Якщо герой фото прийде в кафе і захоче забрати знімок собі на пам’ять – ніхто не буде проти.

Складно, але можна: ламаємо стереотипи

Маріупольці звикли гуляти в центрі, тому відкривати кав’ярню в районі «Бахчиванджі» було ризикованим кроком. Але Женя завжди вважала оточення кафе і його розташування другорядним, адже головне, що всередині. Перший час приходили частіше люди, які живуть неподалік. Зараз до них спеціально приїжджають з різних районів міста.

Маріупольчанка думала, що для відкриття кафе досить півтора місяці, але процес розтягнувся на рік. Підключення комунікацій, поставки обладнання – є процеси, які від тебе не залежать. Великі комунальні платежі і поточні витрати, звичайно, б’ють по гаманцю і засмучують, особливо в перші місяці роботи. Відкрити заклад з кoфе на винос можна за 12-15 тисяч доларів, а повноцінне кафе – в два-три рази дорожче.

З відкриттям «Ліні» якраз про лінь і довелося забути. До сих пір дівчина не може знайти баланс між роботою та особистим життя. Перші три місяці практично жила в кафе. Правда, каже власниця, якщо надумаєте відкривати своє кафе, яким будете дійсно «горіти», готуйтеся вникати в усі. Вам доведеться навчитися і лампочки вкручувати, і кава готувати, і бухгалтерію вести.

Меню продумують теж самі, а готує в основному чоловік.

Так «Лінь» чи Олень »?

Це найпопулярніше питання. Під час проектування п’ять разів міняли концепцію, поки не побачили в інтернеті фотографію величезної лампи-рогів. Зараз така ж висить в приміщенні над барною стійкою. З рогів все почалося. Побачивши їх, у Євгенії моментально склалася повна картинка, як має виглядати кафе.

Більша частина меблів ручної роботи, її робив тато дівчини. Ремонт теж робили самі. З покупного найдорожче, що є в кафе, у всіх сенсах цього слова – крута кавоварка «Вікторія». Вона серце кав’ярні, яка дозволяє робити такі смачні кавові напої. Є, звичайно, і всілякі пристосування для альтернативних методів заварювання кави: це і аеропресс, і пуровер, і сифон. Женя знає, як працює кожен з них, і сама періодично стоїть за барною стійкою.

А назвали кафе все-таки LENЬ. Власники хочуть, щоб у гостей кафе асоціювалося з затишним, безпечним місцем, де можна забути про проблеми і дозволити собі відпочити. Всім нам іноді потрібно дозволити собі трохи полінуватися.

Клуб друзів: відкритий для всіх творчих людей

Женя кайфує від спілкування з людьми, як і дівчатка, які працюють в закладі. Вони всі люблять спілкуватися з гостями. Кажуть про все: починаючи обговоренням погоди, закінчуючи філософськими питаннями світобудови. Бувало, людина забігав на 15 хвилин випити кави, а залишався на годинну розмову з бариста.

Кожні вихідні в LENЬ. Coffee & Desserts проходять заходи: разом дивляться кіно, співають пісні, насолоджуються живою музикою, влаштовують майстер-класи. Раніше маріупольчанка і сама проводила майстер-класи з виготовлення фетрових іграшок. Їй доводилося шукати приміщення, домовлятися з різними кафе.

Незабаром планують додати літературні вечори, на яких обговорюватимуть сучасні книги і speaking clubs. Під час подібних зустрічей в залі відбувається незрозуміла магія. Незнайомі ще пів години тому люди стають один одному рідними. Здається, що ти проводиш вечір в компанії хороших друзів. На рахунку LENЬ. Coffee & Desserts навіть є закохані парочки, котрі познайомилися там.