Співачка грецького походження з кришталевим голосом – як склалося життя Тамари Каци

Array

Тамара Каци – відома співачка грецького походження з чарівливим кришталевим голосом. Саме вона вперше заспівала гімн українських греків “Емброс патріотес”, який написав поет та композитор Доната Патричі . На превеликий жаль, життя загальної улюбленки обірвалося трагічно та страшно у далекому 1999 року. Сучасна молодь мало що знає про Тамару Каци, тому в статті ми детально вам розповімо про цю дивовижну жінку, пише mariupolchanka.com.ua.

Факти з біографії

Майбутня співачка народилася 11 листопада 1958 року в селищі Приморське (зараз –   Сартана) в сім’ї службовців. З дитинства мама прищепила Тамарі любов до історії, культури, мови та звичаїв грецького народу.

Після успішного закінчення восьмирічної школи № 8 в рідному селищі дівчина вирішила отримати середню освіту в СШ № 49. Паралельно ходила на заняття в музичну школу № 4, брала участь в заходах Міського Будинку культури.

З 1978 по 1982 роки Тамара Каци працювала в Приморському секретарем комсомольської організації професійно-технічного училища № 1. У 1983 році отримала заочну освіту за фахом хормейстер.

Перший сольний досвід юне дарування отримало у фольклорному ансамблі “Сартанські самоцвіти”, в якому раніше танцювала прабабуся співачки та грав на музичних інструментах прадідусь 

У 1993 році співачка отримала пропозицію працювати в Москві. Тут вона записала 17 фонограм грецьких пісень, випустила 2 музичні альбоми, представила декілька кліпів, зйомки яких проходили на території Греції та Росії.

Також у 1993 році був створений фольклорний клуб “Елліни Приазов’я”, в якому Тамара керувала секцією культури.

Найбільшу славу принесла співачці перемога на Всесвітньому фестивалі греків зарубіжжя, який проходив у 1997 році в Афінах. Виступ викликав бурхливий захват у глядачів Вони належним чином оцінили вокальні дані і харизму виконавиці. Її голос примушував серця людей радіти і плакати.

У 1998 році центр “Маврі Таласса” за підтримки Хриси Арапоглу випустив диск з піснями Тамари Каци на новогрецькому діалекті.

Як обірвалося життя співачки

12 червня 1999 року Тамара Каци поверталася зі звітного концерту творчих колективів із Києва до Маріуполя. В одному з селищ Дніпропетровської області співачку на смерть збив водій-лихач. Поховали легенду у Сартані. Церемонія прощання відбулася в селищному Будинку культури, який згодом був названий на честь Тамари Каци. На Кіпрі відслужили панахиду на згадку про видатну гречанку, яка шанувала історичну спадщину свого народу і прославляла його в Україні та Росії. На честь співачки в музеї рідного селища була створена тематична експозиція.

Кожні два роки в Маріуполі проходить Міжнародний пісенний конкурс імені Тамари Каци. Уперше його провели 11 листопада 2000 року. Організацією фестивалю займалася Федерація грецьких суспільств України. Спочатку він називався Всеукраїнським, але, завдяки високому професіоналізму і географії його учасників, конкурс став вважатися міжнародним. Сотні гостей та десятки учасників фестивалю приїжджають на Сартанське кладовище, щоб вшанувати пам’ять співачки, що так рано пішла, та згадати її творчий шлях.