Світлана Отченашенко – відома актриса Маріупольського драматичного театру

Більше 50 років народна артистка України Світлана Отченашенко віддала сцені. Тільки в Маріупольському драматичному театрі вона зіграла понад 200 ролей, завоювавши любов глядачів своїм видатним талантом та акторською майстерністю. Мало хто знає, що актриса не любить пишних святкувань, віддає перевагу відпочинку у домівки у вузькому сімейному колі. А першою книгою, яку прочитала майбутня актриса в третьому класі, була “Анна Кареніна”. Про ці та інші маловідомі факти ви дізнаєтеся із нашої статті, пише mariupolchanka.com.ua.

Трохи біографії

Народилася Світлана Іванівна Отченашенко (прізвище чоловіка – Харабет) 7 липня 1945 року в селі Ісківці Полтавській області. Батько був головою колгоспу, мати –  медсестрою. Знайомство батьків відбулося у військовому госпіталі, куди Іван потрапив після поранення.

У шкільні роки Світлана активно брала участь в усіх заходах. Раз в два роки мати возила дочку в Ленінград, де вони разом ходили в театр. Дівчинка була закохана в театр та вважала подарунком долі кожну побачену п’єсу. Найсильніше враження на Світлану справила гра Ніни Ольхiної та Інокентія Смоктуновского в спектаклі “Ідіот” у Великому драматичному театрі.

У 1965 році Світлана Отченашенко закінчила театральну студію при Національному академічному театрі ім. Івана Франка у Києві. Перші дрібні ролі грала в Полтавському театрі.

У 1966 році Світлана переїхала в Маріуполь, де місцем її роботи став драматичний театр. Там молода актриса отримала головні ролі у ряді спектаклів. Серед найвизначніших в кар’єрі театральних образів стали: Діана (“Собака на сіні”), Віктоша (“Казки старого Арбата”), Настуся Гуськова (“Живи і пам’ятай”), Марія Каллас (“Майстер Клас”) та ін.

У 1984 році закінчила Ленінградський державний інститут театру, музики і кінематографії за фахом “Театрознавство”.

У 2001 році отримала звання Народної артистки України.

У 2005 році Світлана Отченашенко була нагороджена премією ім. Марії Заньковецької за вагомий внесок в розвиток театрального мистецтва та високий професіоналізм.

У 2008 році знялася в серіалі “Чаклунська любов”, де зіграла одну з головних ролей.

Цікаві факти про актрису

Прихильники завжди з трепетом розповідають про творчі зустрічі зі Світланою Отченашенко. Вони помічають фантастичну чарівливість актриси, її щирість та душевність. Її монологи пробирають до глибини душі і зворушують до сліз.

Мало хто знає, що актриса дуже любить читати. У її узголів’я завжди лежить ціла стопка книг. Коли ж вона зменшується, то Світлана Іванівна йде у бібліотеку. Також актриса з дитинства любить поезію та цінує красу слова.

Одне з улюблених свят Отченашенко – 8 березня. З цим днем пов’язано багато спогадів. Наприклад, коли майбутня актриса вчилася у восьмому класі, на 8 березня вона отримала від батька перші духи “Конвалія срібляста”. А в десятому класі на це ж свято були подаровані духи “Червона Москва”. Коли Світлана Іванівна вийшла заміж, то завжди на 8 березня отримувала від улюбленого чоловіка Юхима Харабета квіти і французькі духи. На жаль, жіночий день для актриси був затьмарений у 2004 року, коли помер її чоловік. Тепер для Світлани Іванівни 8 березня – День пам’яті, у який вона перечитує листи від чоловіка, дивиться відеозаписи з ним, їздить на кладовище.

На питання про те, коли народна артистка почуває себе абсолютно щасливою людиною, Світлана Отченашенко завжди відповідає, що у момент перебування на сцені, коли в залі стоїть дзвінка тиша, а актриса через героїню виливає свою душу. Такі хвилини, на її думку, коштують дуже дорого і вважаються істинною нагородою.

Побажаємо Світлані Іванівні міцного здоров’я, довгих років життя та багато приводів для радості!