Той прилад, який світить сам

Опиняючись на природі, хоч у власному дворі, хоч в лісі біля річки, люди шукають можливість висвітлити простір, тому що в темний час доби не мають можливості бачити. Коли можливості живлення приладів від електрики немає, на допомогу приходять ті пристрої, які можуть працювати автономно.

Тут, звичайно ж, можна використовувати освітлення на акумуляторі, але його теж потрібно заряджати від електрики. Виходом тут стане світильник на сонячних батареях. Ці прилади бувають різних видів.

Види світильників на сонячних батареях

Всі подібні світильники діляться на види залежно від типу конструкції, потужності потоку світла, ємності батареї, за матеріалом, за рівнем захисту, за наявністю додаткових функцій та ін.

За типом конструкції світильники діляться на грунтові, підвісні, настінні, вбудовані. Грунтові призначені для освітлення газонів і доріжок, вони просто встромляються в землю в потрібних місцях. Інші види – це світильники, назви яких говорять самі за себе. Вони монтуються на стіни, вбудовуються або підвішуються.

Тут важливо місце установки. Розміщувати прилад потрібно так, щоб він був доступний сонячним променям, міг зарядитися і якісно світити вночі.

  1. За потужністю світильники теж бувають різні, і вибирати їх потрібно в залежності від мети освітлення. Потрібно яскраве – потужніше (від 700 Лм), достатнє підсвічування – невеликої потужності (10-100Лм).
  2. Ємність батареї світильника може варіюватися, але слід пам’ятати, що чим більше ємність, тим довшого часу зарядки вона вимагає.
  3. Корпус світильника може бути виготовлений з будь-якого матеріалу: від пластики до кераміки, від дерева до металу. Вибір тут буде залежати від загального ландшафтного рішення вашого двору, від ступеня захисту, від довговічності і т.д.
  4. Ступінь захисту освітлювального пристрою встановлюється за індексом IP. Чим вище цей індекс, тим краще пило- та вологозахист світильника.
  5. Розрізняються світильники ще й наявністю додаткових функцій. Наприклад, дуже економічні світильники з датчиками руху, але не на кожному приладі він встановлений. Не потребує втручання господаря прилад з датчиком освітленості, адже він загоряється сам, коли темніє, вимикається – на світанку.

Світильники на сонячних батареях – відмінне рішення проблеми освітленості. Якщо є необхідність, то прилади ви можете придбати на сайті: https://evrosvet.com.ua/catalog/ulichnoe-osveshchenie-led/vid-svetilnika/svetilnik-na-solnechnoy-bataree/.