Як маріупольчанкам побороти невпевненість у собі

Array

Невпевненість у собі – поширена проблема, з якою стикаються багато жінок Марiуполя. Занижена самооцінка призводить до емоційної скутості і псує життя навіть найталановитішій і красивішій представниці прекрасної статі. Сумнів у власних силах не дає розвиватися і рухатися вперед. Як побороти зайву соромливість і стати упевненою в собі? Про це ми розповімо далі в статті, пише mariupolchanka.com.ua.

Пізнання себе

Чим активніша і наполегливіше жінка, тим більше можливостей відкривається перед нею. Завжди рухайтеся цілеспрямовано вперед, думайте про перемогу, а не про поразку. Приглушіть в собі негативний настрій і песимістичні очікування. Немає нічого поганого в тому, якщо ви щось не умієте або робите не так добре, як інші. Важливо адекватно це сприймати, аналізувати свої сильні і слабкі сторони, робити акцент саме на конкурентних перевагах.

Побороти невпевненість у собі також допоможуть заняття спортом. Згадайте фразу з відомого мультфільму: “Не знаєш, що робити? Впав – віджався”! Не обов’язково перетворюватися на зірку фитнеса, але підтягнута фігура і пружна шкіра точно додасть вам впевненості в собі. Крім того, регулярні тренування сприяють виробленню ендорфінів – гормонів щастя, що благотворно впливає на психіку.

Нерідко маріупольчанки працюють на важкiй чи нелюбимій роботі, але не хочуть нічого міняти через страх майбутнього. Вихід у такій ситуації один – знайти цікаве захоплення. Нове хобі може допомогти вам відкрити шлях до успіху, оскільки до нього у вас є певні здiбностi.

Не варто забувати про саморозвиток. Щоб досягти успіху, недостатньо тільки сидіти на одному місці. Важливо відвідувати семінари і тренінги, читати книжки, проходити різні курси, дивитися мотивуючі відео. Всього за пару тижнів ви помітите, як зміниться ваше життя. Головне не розпилюватися на все і відразу, оберіть один напрям і концентруйте на нього всю енергію.

Корисні поради

Щоб набути впевненості в собі, важливо дотримуватися наступних рекомендацій психологів :

  1. Перестаньте хвилюватися про те, що про вас думають інші люди.
  2. Не порівнюйте себе з іншими, пам’ятайте, що ви – особистість.
  3. Не концентруйтеся на власних невдачах, страхах та слабкостях.
  4. Змінить імідж, якщо невпевненість викликана неприйняттям власної зовнішності. Зверніться за допомогою до косметолога, перукаря, стиліста.
  5. Частіше згадуйте моменти, коли ви були щасливі і впевнені в собі.
  6. Працюйте над прийняттям свого тіла, психікою, самооцінкою і сексуальністю.

Будьте активними в ухваленні рішень і не бійтеся брати відповідальність за свої дії.

Не варто постійно лаяти себе за помилки. Якщо ви щодня думатимете про себе в негативному ключі, то не лише потонете в невпевненості, але і створите образ невдахи в очах оточення.

Ніколи не бійтеся відмовляти людям. Розберіться зі своїми бажаннями і розставте пріоритети. Не покладайте на себе відповідальність за почуття і очікування оточення. Вони мають бути готові сприйняти вашу відмову.

Поки ви шукатимете спосіб побороти невпевненість у собі, вам вдасться краще пізнати свій внутрішній світ, використати свої кращі якості собі на користь. Пам’ятайте, що ви –  це не ваші помилки і невдачі. Кожна людина може помилитися, важливо уміти осмислити ситуацію і витягнути з неї досвід.