12 порад для ідеального фото

Не існує чарівної кнопки для створення професійної фотографії. Це часто займає роки практики; однак, як новоспечений фотограф, ви виявите, що є деякі речі, які значно поліпшать вашу роботу без особливих зусиль. Нижче розкриті найпростіші речі, які можна зробити, щоб швидко і якісно довести фотографію до першої стадії досконалості. Читайте детальніше на mariupolchanka.

Порада № 1: Захопіть цікаве освітлення

Що робить освітлення цікавим? Перш за все, воно повинно відрізнятися від того, що ми зазвичай бачимо. По-друге, підкреслювати предмет і представляти його у вигідному світлі. Є багато способів зробити портретну фотографію більш цікавою. Ви можете просто помістити людину в тінь, щоб рівномірно освітити її обличчя, або повернути спиною до сонця, щоб жорсткі тіні не падали на лице.

З пейзажною фотографією час дня життєво важливий. 95% пейзажних фотографій роблять дуже рано вранці на світанку або пізно увечері на заході. Початківці часто не беруть до уваги цю важливу пораду і намагаються зробити фотографію у середині дня, що рідко є рецептом успіху.

Порада № 2: Ні аберації

Аберація в фотографії – це те, що знаходиться на картинці, але не належить їй. Захаращення, відволікаючі фактори, які заважають глядачеві насолоджуватися об’єктом. Наприклад, найчастіше аберації можна помітити по краях рамки. Фотограф легко зверне пильну увагу на людину, яку фотографує, і забуде про клаптик сміття на задньому плані, потворний телефонний стовп на відстані тощо.

абберація

Порада № 3: Акцентуйте предмет, збільшивши його масштаб

Якщо вам важко знайти сенс композиції, швидше за все, проблема в тому, що ви вибрали занадто багато предметів одночасно. Вирішіть, який з них буде в центрі уваги, і у вас вийде набагато більш цікава картина.

Неймовірно рідко можна побачити фотографію, яка зациклена на занадто сильному масштабі. Збільшення однієї частини сцени – майже завжди правильний крок для нових фотографів. На жаль, більшості початківців потрібен мінімум рік, перш ніж вони нарешті вирішуються збільшити масштаб.

Порада № 4: Цифровий стиль

Цифровий стиль застосовується в програмах Photoshop і Lightroom, і дозволяє фотографу творчо змінювати кольори, контраст і експозицію. Не обов’язково бути великим шанувальником фільтрів у Instagram, щоб визнати: фотографія виглядає набагато більш модною і креативної, коли до неї застосовується фільтр. Не ігноруйте такий важливий аспект як пост-обробка, адже в окремих випадках він може бути набагато важливішим попередніх пунктів.

цифровий стиль

Порада № 5: Цікава тема

Захоплення цікавого предмета – зазвичай найпростіша частина фотографії. Навіть не фотографи знають, що деякі речі на фотографії виглядають цікавіше інших. Але справа не в тому, що ви повинні знайти щось важливе для зйомки (хоча, звичайно, повинні!), а в обережності не потрапити під занадто великий вплив одного центрального об’єкта. Будучи занадто оповиті увагою на конкретній речі, можете легко забути про всі інші на фото. Зніміть цікаву тему, але як тільки ви її знайдете, трохи відгородіть себе від хвилювання, подивіться на кадр з чистою головою і зверніть увагу на все інше, що потрібно зробити.

Порада № 6: Чіткість і різкість

На різкість фотографії впливає так багато факторів, що може бути важко зрозуміти, що саме викликає зниження різкості ваших фотографій. Але проблема зазвичай в тому, що фотограф не зовсім правильно сфокусувався. При зйомці людини важливо точно розмістити точку фокусування на оці людини. У зйомках інших речей також є свої особливості, які важливо вивчити перш, ніж починати працювати.

різкість

Порада № 7: Унікальна перспектива

Якщо ви подивитеся на професійні фотографії, вони дуже часто взяті з неочевидних місць. Наприклад, фотографія генерального директора буде зроблена від низу до верху, щоб дивлячись на людину, він або вона виглядали більш потужно. Або, в разі фотографування міста, ми часто хочемо отримати дуже високу перспективу, щоб захопити в кадрі все цілком.

Рада № 8: Творча композиція

Композиція, ймовірно, найважча річ у цьому списку, але вона має величезне значення. Якщо у вас в перспективі важливі майбутні зйомки, настійно рекомендуємо почати вивчати композицію, принаймні, її основне правило – третин. Воно має у своїй основі кадр з окресленими хрестиками-нуликами на зображенні, куди фотограф повинен помістити найбільш цікаву частину фотографії на перетині цих ліній.

композиція

Порада № 9: Настрій

Настрій – аспект фотографії, який часто пропускається, але це відмінний спосіб навчитися робити її більш ефектною. Коли ви фотографуєте, запитайте себе: «Який настрій передасть фото?». Ставлячи собі це питання, ви не зможете сфотографувати людину з порожнім виразом обличчя. Ви зрозумієте, що вираз особи не передає настрій. Це також може статися у фіксуванні ландшафту. Подивіться на фотографію горизонту перед заходом і побачите, що занадто яскрава експозиція не передала спокійного настрою.

Порада № 10: Правильна глибина різкості

Глибина різкості є відмінною рисою професійної фотографії, особливо професійних зображень людей. Мала глибина означає, що об’єкт фотографії різкий, а фон розмитий. Щоб зробити знімок з малою глибиною різкості, виконайте всі наступні кроки:

  1. надіньте свою найдовшу лінзу;
  2. встановіть для камери пріоритет діафрагми;
  3. встановіть діафрагму якомога нижче;
  4. підійдіть якомога ближче до об’єкта, продовжуючи фокусуватися на об’єктиві;
  5. розмістіть об’єкт подалі від фону;
  6. помістіть точку фокусування на об’єкт;
  7. зробіть знімок.

глибина

Порада № 11: Правильна експозиція

Експозиція означає яскравість або темряву фотографії. Існує три способи управління експозицією фотографії: діафрагма, ISO і витримка. Цифрові камери дуже хороші для досягнення нейтральної експозиції, але правда в тому, що вона не завжди є кращою. Наприклад, припустимо, ви фотографуєте людину в яскравий сонячний день. Камера, ймовірно, зробить обличчя людини темним, а фон – занадто яскравим.

Порада № 12: Перегляд великого фото

Після того, як ви застосуєте всі поради, подумайте над способом подання. Не смійте вкладати величезну кількість праці в фотографію, а потім роздруковувати її в форматі 8 × 10. Ви коли-небудь йшли через фотогалерею? Зверніть увагу, наскільки величезні роботи! Це пов’язано з тим, що практично будь-яка фотографія виглядає краще і привабливіше при перегляді на повному екрані або на дуже великому відбитку.