Поговоримо про самотність. Чи потрібно її боятися?

Самотність – це універсальна людська емоція, складна та унікальна для кожної людини. Оскільки у нього немає єдиної загальної причини, запобігання і лікування цього потенційно шкідливого стану розуму можуть значно відрізнятися.

Наприклад, у самотньої дитини, яка з усіх сил намагається завести друзів у школі, інші потреби, ніж у самотнього старого, чия дружина нещодавно померла. Щоб зрозуміти самотність, важливо більш уважно подивитися, що саме ми маємо на увазі під терміном «самотній», а також різні причини, наслідки для здоров’я, симптоми і потенційні способи лікування самотності. Поговоримо про це далі на mariupolchanka.

Визначення та причини самотності

Самотність змушує людей відчувати себе порожніми і небажаними. Наприклад, новачок університету може відчувати себе самотнім, незважаючи на те, що його оточують сусіди по кімнаті й інші однолітки. Солдат, який розпочинає свою військову кар’єру, може відчувати себе самотнім після розгортання у чужій країні, не дивлячись на те, що його постійно оточують інші військовослужбовці.

Фактори, що сприяють самотності, включають ситуативні змінні, такі як фізична ізоляція, переміщення в інше місце і розлучення. Смерть значимої людини також може привести до цього почуття. Крім того, це може бути симптомом психічного розладу, такого як депресія.

Самотність також можна пояснити внутрішніми факторами, наприклад, низькою самооцінкою. Люди, не маючи певності в собі, часто вважають, що вони недостойні уваги або поваги інших. Це може привести до хронічної самоізоляції.

самотність

Ризики для здоров’я

Самотність має широкий спектр негативних наслідків як для фізичного, так і психічного здоров’я, включаючи:

  • депресію і самогубство;
  • серцево-судинні захворювання та інсульт;
  • збільшення рівня стресу;
  • зниження пам’яті та можливості навчання;
  • антисоціальну поведінку;
  • погане прийняття рішень;
  • алкоголізм і наркоманію;
  • прогресування хвороби Альцгеймера;
  • змінену функціональність мозку.

І це далеко не єдині області, в яких самотність бере своє. Самотні люди менш активні, в їх раціоні більше жирів, сон не ефективний, переважає цілодобова денна втома тощо. Самотність також порушує регуляцію клітинних процесів у глибині тіла, привертаючи нас до передчасного старіння.

Поради щодо запобігання і подолання самотності

Самотність можна подолати. Це зажадає свідомих зусиль з вашого боку. У довгостроковій перспективі внесення змін може зробити вас щасливішими, здоровішими і дати вам можливість позитивно впливати на оточуючих вас людей.

Ось кілька способів запобігти самотності. По-перше, визнайте, що вона є ознакою того, що щось повинно змінитися. Далі, зрозумійте, як самотність впливає на ваше життя. Подумайте про те, щоб займатися громадськими роботами або іншим видом діяльності, який вам подобається. Ці ситуації відкривають великі можливості для зустрічі з людьми і розвитку нових дружніх і соціальних зв’язків.

Зосередьтеся на розвиток якісних відносин з людьми, які поділяють з вами відносини, інтереси та цінності. Чекайте кращого. Самотні люди часто очікують відкидання, тому замість цього зосередьтеся на позитивних думках і відносинах у ваших соціальних зв’язках.