Нові земельні аукціони: коли розпочалися та за якою процедурою проходитимуть

Запровадження в Україні сучасної системи земельних торгів за короткий проміжок часу принесло до держбюджету мільйонні прибутки. Окрім цього, у кожного громадянина України з’явилася можливість продати, придбати або орендувати земельні ділянки для задоволення своїх потреб. Якщо ви плануєте займатися аграрним бізнесом та шукаєте підходящі для цього с/г угіддя – радимо скористатися послугами Української Універсальної Біржі, яка отримала ліцензію в системі Прозорро.Продажі. 

Даний ресурс надає доступ до всіх актуальних земельних торгів які також представлені на Prozorro.Sale. Вона розпочала свою роботу офіційно з початку липня 2021 року, і з тих пір вже зарекомендувала себе як надійна та чесна біржа. Тисячі українців вже встигли скористатися її перевагами та придбали у користування кращі землі, які були представлені на аукціонах. 

Для громадян України діє спрощена процедура проведення відкритих земельних аукціонів, яка дозволяє з максимальним рівнем комфорту брати участь у торгах з будь-якої точки нашої країни та без фізичної присутності у державній установі. Вся документація оформлюється в режимі онлайн та є абсолютно легітимною, тому ви можете вже зараз почати користуватися цими перевагами, якщо бажаєте придбати або продати ваші земельні активи. Приймати участь у земельних торгах можуть онлайн формату, якщо вони стосуються продажу сільськогосподарських ділянок, можуть тільки громадяни України. Для отримання права на оренду земель не обов’язково мати громадянство нашої країни. Дізнатися більше актуальної інформації про земельні торги можна на сайті  https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgyauktsiony-yak-vzyaty-uchast-na-prozorroprodazhi/.

Яка вартість земельних ділянок на майданчику Української Універсальної Біржі

 Встановлення справедливої ринкової вартості земельних ресурсів постає важливою проблемою та напрямком роботи спеціалістів по розвитку аграрного сектору економіки. На формування вартості кожної ділянки впливають такі фактори:

  • Якість та родючість грунту;
  • Особливості використання земельної ділянки;
  • Місце її розташування;
  • Середньоринкова вартість та інші.

Також рівень конкуренції в конкретному регіоні та попит на купівлю земельних угідь в певній частині країни буде впливати на їх ціну. Також варто зазначити, що кінцева вартість землі, яка виставлена на електронних торгах, буде визначатися їх результатом. Перемогу в битві за перспективні ділянки отримає той учасник торгів, який запропонує найбільш вигідну пропозицію щодо співпраці. Зараз важливим напрямом у діяльності ресурсів для проведення відкритих земельних аукціонів онлайн формату є формування достатнього рівня конкурентоспроможності, яка зможе забезпечити встановлення справедливої вартості землі. Залучення якомога більше людей до системи електронних аукціонів стане вирішенням такого важливого питання.