Чому висока самооцінка у маріупольчанок – це рідкість?

Те, скільки зусиль маріупольчанки прикладають до побачень, може більше сказати, наскільки ви подобаєтеся собі, а не наскільки вам подобається ваш партнер. Недавнє дослідження, проведене у Великобританії, передбачає, що почуття власної гідності (або його відсутність) може відігравати велику роль в тому, наскільки старанно ми працюємо, щоб підтримувати і покращувати наші відносини, розповідає “mariupolchanka.com.ua“.

Що кажуть наукові дані?

У недавньому дослідженні вчені розглядали, чи можуть різні рівні самооцінки впливати на поведінку жінок по відношенню до своїх партнерів. Використовуючи серію рейтингових шкал, вони попросили учасниць оцінити, що ті думають про себе, нинішньому партнерові і про те, що вони роблять для підтримки відносин.

Дослідники виявили, що жінки, які відчували себе більш бажаними, ніж їх партнери, мали високий рівень самооцінки і менше схилялися до поведінки, призначеному для підтримки і поліпшення їх відносин (також званих діями, спрямованими на те, щоб їх партнер не вступав у відносини з кимось іншим).

З іншого боку, жінки з більш низьким рівнем самооцінки повідомили, що докладають більше зусиль для підтримки цих відносин. Іншими словами, жінки, які відчували себе менш бажаними або привабливими, ніж їх партнери, компенсували цей дисбаланс, вкладаючи більше часу, зусиль і економічних ресурсів в свої відносини.

Чи означає це, що якщо ви ставитеся до того типу людей, які витрачають більше часу і зусиль на відносини, у вас автоматично низька самооцінка? Не зовсім. Ось кілька важливих питань, які слід розглянути, перш ніж брати в руки книгу самодопомоги.

Завжди думайте про себе в першу чергу

Якщо ви регулярно відкладаєте свої потреби (повноцінний сон, час в спортзалі, навчання, прання, проведення часу з друзями і т.д.) заради того, щоб бути поруч з вашим партнером, це може свідчити про те, що ви цінуєте потреби вашого партнера вище своїх власних. І хоча часу з ним або його вдячністю може бути досить, щоб підтримати ваші зусилля на даний момент, утримання себе на низькому рівні в списку пріоритетів почне стомлювати вас і може викликати обурення чи невдоволення вашими відносинами.

Відносини між двома людьми повинні бути саме такими – в середньому при рівному розподілі вкладених зусиль 50/50. Звичайно, іноді нам доводиться віддавати більше, ніж наша половина, але якщо ви відчуваєте, що постійно віддаєте 75%, щоб отримати тільки 25% натомість, ви можете компенсувати приховану невпевненість. Просити про те, що нам потрібно, завжди вразливе, тому що хтось завжди може сказати «ні».

Якщо ви часто робите для нього приємні речі, «тому що це те, що робить гарна дівчина» або спочатку вибачаєтеся після того, як він розсердився на вас, тому що ви «знаєте, що йому важко спочатку вибачитися», важливо враховувати вашу мотивацію. Стурбовані ви про те, що, якщо ви цього не зробите (або якщо ви озвучите свої власні потреби), ваш партнер піде? Відповідність інтересам вашого партнера або задоволення його примх через страх, що він не залишиться поруч, може бути проблемою низької самооцінки, оскільки ви приймаєте менше, ніж даєте.

Якщо ви не відстоюєте свої потреби або не просіть того, чого хочете, ніхто не буде читати вас. І якщо ви ведете себе так, як ніби ваші потреби менш важливі або їх можна відсунути на другий план, ви вчите свого партнера робити те ж саме. Знання своїх індивідуальних потреб і кордонів важливо для будь-яких збалансованих і взаємовигідних відносин.