Ліки для втомленої домогосподарки: як не відчувати дискомфорт маріупольчанкам, переступаючи поріг власного дому

Якщо ви втомилися виконувати 90% роботи по дому – це звичайна жіноча ситуація не тільки в Маріуполі, але і у всьому світі. Чи готові ви сісти за стіл переговорів зі своїм партнером і поговорити про вкрай несправедливому розподілі праці в вашому домі? Існує певна «здогад» про те, що жінки багато втомлюються. Не тільки на роботі, то і від домашніх турбот. Опитування, проведене Національним фондом сну, присвячений звичкам жінок під час нічного відпочинку, говорить: «В українських жінок, які перебувають у стресі, немає часу на сон». Далі пише “mariupolchanka.com.ua“.

Дослідження свідчать

Перший цікавий висновок: батьки працюють більше годин на тиждень, ніж матері. Ми знаємо, що вони отримують велику зарплату, але якщо ви додасте години роботи по дому і по догляду за дітьми, то отримаєте величезну кількість зайнятого часу крім професійної діяльності.

Можна подумати, що чоловіки втомлюються більше, ніж жінки. Чоловіки також сплять менше. Але одні види роботи більш втомлюючі інших. Близько 12% опитаних назвали догляд за дітьми «дуже виснажливим», 7% назвали роботу по дому «дуже стомлюючою» і 5% назвали оплачувану роботу «дуже стомлюючою». Ці цифри дещо спотворені розколом між чоловіками і жінками. У той час як 15% жінок вважають догляд за дітьми утомливим, тільки 6% чоловіків думають так само. У той час, як тільки 1% чоловіків вважають роботу по дому стомлюючою, відсоток жінок – 8. Дівчата вважають оплачувану роботу менш стресовою, ніж догляд за дітьми і робота по дому.

Couple putting clothes in washing machine.

Пориньте глибше в цифри, і ви почнете розуміти, чому жінки вважають догляд за дітьми більш стомлюючим, ніж чоловіки. Вони приділяють більше уваги фізичній догляду – купання, годування, одягання. Але матері й батьки проводять з дітьми дуже майже така ж кількість часу. Що стосується роботи по дому, то батьки частіше роблять ремонт, а матері готують і прибирають. З управлінської боку (ця ментальна навантаження) вони дуже схожі.

Як почати виправляти проблему

Так що ж нам з цим робити? Якщо догляд за дітьми і робота по дому утомлюють більше, ніж оплачувана робота, це може пояснити, чому чоловіки втомлюються менше, ніж жінки, не дивлячись на більш високу робоче навантаження. Вони працюють більш комплексно, але роблять менше більш утомливих видів роботи. Також може бути, що жінки вважають догляд за дітьми і роботу по дому більш стомлюючої, ніж чоловіки, в тому, що вони виконують менш захоплюючі її частини – принаймні, в частині догляду. Грати з дітьми веселіше, ніж змушувати їх їсти овочі за вечерею або міняти підгузник.

Все це має сенс, але проблема в тому, що стандартне розповідь про те, як жінки повинні справлятися з максимальним навантаженням, полягає в тому, що їм слід скорочувати роботу. Їм слід працювати менше годин або відмовитися від них, щоб зробити життя менш стомлюючої і напруженою.

Children Helping Parents With Household Chores In Kitchen

Але якщо догляд за дітьми і робота по дому більш утомлюючі справи, ніж оплачувана робота, тоді це не зовсім відповідь. Дійсно, секрет балансу між роботою та особистим життям може полягати в тому, щоб більше працювати і знайти способи позбутися від деяких з більш виснажливих домашніх справ. Догляд за дітьми може мати істотні переваги (дійсно, жінки вважають догляд за дітьми дуже значущим), але, ймовірно, від деяких домашніх справ можна відмовитися. Якби ви могли витратити годину більше на роботу і годину менше на прибирання, це змінило б рівняння виснаження в зовсім іншому напрямку, ніж витрачати годину менше на професію і годину більше піклуватися по дому.

Шукайте основні проблеми

Перш ніж навіть почати обговорення поділу домашньої праці, оцініть, чи дійсно ваш гнів використовується в якості заміни для більш глибоких образ. Деякі чоловіки можуть протестувати проти свого почуття знедоленості або образи в стосунках, не виконуючи роботу по дому. Точно так же жінка може особливо критично ставитися до неохайності свого чоловіка через те, що він відчуває себе знехтуваним, непомітним або позбавленим турботи в інших сферах їх життя. Якщо спочатку не усунути ці більш глибокі зморшки, переговори по дому приречені на провал.

Один з кращих способів припинити розмову – це покритикувати партнера або використовувати загальні негативні висловлювання про його характер, наприклад, «ти ледачий». Використовуйте слова, які надихає вашого партнера працювати разом з вами над рішеннями. Наприклад: «Мені здається, що я роблю більше, ніж хотілося б, і я хотіла дізнатися твої думки, щоб побачити, як ми можемо разом рухатися вперед в цьому напрямку». Якщо ви дійсно хочете змастити колеса, почніть розмову з визнання всього, що ваш партнер вже робить.

Експрес стандарти як переваги

Неохоче дружину можуть знадобитися поради про те, як щось робити. Однак зворотний зв’язок може бути мінним полем. Спочатку визнайте, що ваші стандарти – вони тільки ваші. Людина, яка дотримується більш високих стандартів, часто вважає, що вони відповідають всьому. Але якщо ви підійдете до цього з точки зору переваг, а не моральної впевненості, у вас буде набагато більше шансів вплинути на свого партнера. Хоча людина з більш низькими стандартами більше нав’язує спосіб життя іншої людини, ніж навпаки, важливо пам’ятати, що ви розмовляєте з ким-то, хто не хоче бути таким акуратним, як ви.

Прийміть рішучі заходи

Якщо розмова з вашим партнером ні до чого не призводить, перейдіть до кращої альтернативи узгодженим угодою – теорії, яку учасники переговорів використовують за столом переговорів. Якщо ви, наприклад, несете тягар нагляду за уроками гри на фортепіано своїх дітей, хоча це була ініціатива чоловіка, то просто перестаньте це робити, змусивши його взяти на себе борг. Навіть буває, що жінки готують обід і перуть одяг для всіх членів сім’ї, крім своїх чоловіків, як свого роду страйк.

Але якщо ви бачите, що конфлікт веде до розлучення, потрібно повідомити про це. Ви можете сказати: «Послухай, це дуже серйозна проблема для мене. Це змушує мене замислитися над тим, чи сумісні ми, і змушує мене змінити своє ставлення до нашої сім’ї». Однак завжди робіть цю заяву, коли ще залишається любов до партнера, щоб хотіти виправити ситуацію, а не пускати все на самоплив або розривати все повністю.